Blog > Komentarze do wpisu

Jak ozdobić słoik metodą decoupage - krótki kurs

Ponieważ otrzymuję od Czytelniczek Konwaliowego Pola pytania, jaki jest przepis na samodzielne ozdobienie słoików metodą decoupage, postanowiłam przygotować krótki opis.

Na poniższym zdjęciu są wszystkie preparaty i rzeczy potrzebne do ozdobienia słoika.

Oto czynności, które należy wykonać:

1. Umyj słoik w detergencie (należy wymoczyć i zdjąć wszystkie etykiety i naklejki ze słoika). Poczekaj aż słoik dobrze wyschnie.

2. Oklej taśmą malarską gwint słoika.

3. Pomaluj słoik (pędzlem lub gabeczką) primerem lub gruntem (za zdjęciu to pierwsza szara puszka od lewej - Fluegger Interior Haftgrund).

4.Po wyschnięciu primera / gruntu pomaluj słoik drugą warstwą tego preparatu. Poczekaj aż preparat dokładnie wyschnie. (na zdjęciu słoik pomalowany Fluegger Interior Haftgrund stoi na pierwszej puszce od lewej).

5. Pomaluj gąbeczką (tapując) cały słoik farbą akrylową o jasnym kolorze (na zdjęciu druga granatowa puszka od lewej). Poczekaj, aż farba dobrze wyschnie i pomaluj słoik jeszcze jedną warstwą tej samej farby.

6. Wytnij/ wydrzyj z serwetki lub papieru wybrany motyw i naklej go na słoik. Ja naklejam klejem Heritage Modge Podge (na zdjęciu to słoik z zieloną etykietą). Poczekaj, aż wszystko dobrze wyschnie i całość polakieruj lakierem akrylowym (na zdjęciu trzecia biała puszka od lewej - Fluegger Natural Wood 50)

7. Pocieniuj (gąbeczką) farbą akrylową brzegi motywu. Poczekaj, aż farba dobrze wyschnie.

8. Całość polakieruj lakierem akrylowym (na zdjęciu trzecia biała puszka od lewej - Fluegger Natural Wood 50) i odczekaj, aż dobrze zaschnie. Czynność powtórz 2 -3 razy.

9. Odczekaj 1 dzień, aż wszystko dobrze zaschnie. Zerwij taśmę malarską z szyjki słoika i oczyść delikatnie ostrym nożykiem ewentualne nierówności i odpryski farby.

10. Polakieruj słoik werniksem szklącym (na zdjęciu to pierwszy słoik od prawej - Maimeri Idea Decoupage Werniks Szklący). Odczekaj 1 dzień, aż werniks zaschnie i czynność powtórz jeszcze 1-2 razy.

Słoik jest już gotowy !

Powodzenia !

P.S.

Zauważyłam, że pytacie gdzie można kupić grunt, lakier i farby Flueggera pokazane na moim zdjęciu. Są one dostępne we wszystkich sklepach firmowych Fluegger. :)

wtorek, 30 marca 2010, konwaliowe_pole

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , 62.218.249.*
2010/03/30 18:03:17
Swietny kursik, bardzo, naprawde bardzo dziekuje bo z pewnoscia sie przyda, szczegolnie kiedy jest nadzieja na takie efekty koncowe jak te Twoje :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/24 17:41:08
również dziękuje :) jeszcze jedno pytanie: ile te wszystkie produkty kosztują? odp na adres e-mail ew.wozny@gmail.com
-
Gość: WeriWell, 193.24.203.*
2010/05/24 00:50:27
Kursik jest świetny, przez przypadek tu trafiłam i wpadłam w zachwyt jak zobaczyłam te słoiki, tak cudnie się szklące i trochę popękane, poprostu cudne. Gratuluję ogromnego talentu.
I mam pytanie, czy nie dało by rady do kursiku dodać opcjonalnie opisu co zrobić żeby to tak ładnie popękało ???
-
Gość: WeriWell, 193.24.203.*
2010/05/24 22:32:43
już sobie wygrzebałam w komentarzach instrukcję, co i jak po kolei idzie, mam nadzieję, że jak tylko kupię brakujące materiały, to też stworzę coś równie pięknego jak twoje prace (mam w planach słoiczki na przyprawy).
Pozdrawiam gorąco.
-
Gość: Jerzy, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/04/10 09:53:47
Witam! Nie za bardzo jestem w temacie więc może dziwne moje pytanie...
"Wytnij/ wydrzyj z serwetki lub papieru wybrany motyw i naklej go na słoik." Czy to oznacza że mam przygotować jakiś gotowy wzór z kolorowej gazety czy też mam nakleić tylko jakiś szkic (lub obrys ) z serwetki lub papieru? Chciałbym nakleić gotowy rysunek i póżniej go zamalować , czy to możliwe??? Pozdrawiam
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2012/01/28 23:34:01
Czy mogę użyć lakieru w spray'u?
-
Gość: didka1990, *.ssp.dialog.net.pl
2012/03/31 10:18:11
zdjęcie z produktami sie nie wyświetla czy możesz je dodać jeszcze raz
TEXT TRANSLATOR:
Wszystkie zdjęcia moich prac decoupage na moim blogu są mojego autorstwa i nie wyrażam zgody na ich kopiowanie ani rozpowszechnianie bez mojej pisemnej zgody. Jeśli któraś z moich prac stanowi dla Ciebie inspirację i stworzysz coś bardzo podobnego (ale nie dosłowne kopiowanie !!!) zamieść stosowną informację w komentarzach na moim blogu i link do Konwaliowego Pola na Twoim blogu. Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
* Kontakt ze mną: konwaliowepole@vp.pl *
Licznik Odwiedzin, Licznik Wizyt
* KTO MNIE TERAZ ODWIEDZA: